AKTUELLA SPELNINGAR 2024
OBS! Med reservation för eventuella ändringar!
April
tor 04/04 Granbacken, Löberöd 18.30 - 22.30
fre 05/04 Kvarnhagskällan, Växjö 19.00 - 23.00
fre 12/04 Arboga Folkets Park 20.00 - 24.00
lör 13/04 Skoga Bygdegård, Skoga 19.00 - 23.00
sön 14/04 Hedemora Folkets Park 17.00 - 21.00
tis 16/04 Hallunda Folkets Hus, Hallunda 19.00 - 22.30
ons 17/04 Falköping, Folkets Park 18.00 - 21.30
lör 27/04 Tingvalla, Åstorp 20.00 - 24.00
Maj
ons 01/05 Eringsboda Brunn 18.00 - 22.00
tor 16/05 Åseda Folkets Park, Åseda 18.00 - 22.00
fre 17/05 Tallparken, Vinslöv 20.00 - 24.00
sön 19/05 Törringelund, Svedala 17.00 - 21.00
tis 28/05 Björka Loge, Södra Sandby 18.30 - 22.30
tor 30/05 Fröjden, Stadsparken, Jönköping 13.00 - 17.00
fre 31/05 Grorud Samfunnshus, Norge 20.00 - 24.00
Juni
lör 01/06 Upperudslogen, Molkom 20.00 - 24.00
sön 02/06 M/S Birka Gotland Sthlm/Åland
mån 03/06 M/S Birka Gotland Sthlm/Åland
ons 05/06 Lyktan, Vilshult 18.30 - 22.30
lör 08/06 Rangelstorps Loge, Mariannelund 20.00 - 24.00
mån 10/06 Falköping, Folkets Park 18.00 - 21.30
tis 11/06 Broby Bettna 19.00 - 23.00
tors 13/06 Barva Loge 19.00 - 23.00
fre 21/06 Kärrasand, Kärrasands Camping, Urshult 20:00 - 01:00
lör 22/06 Kärrasand, Kärrasands Camping, Urshult 20:00 - 01:00
ons 26/06 Dansbandsveckan Överkalix Folkets Hus 20:00 - 01:00
tors 27/06 Dansbandsveckan Överkalix Folkets Hus 20:00 - 01:00
lör 29/06 Galejan Skansen, Stockholm 19.00 - 23.00
Juli
tis 02/07 SAIK Bredasjön IP, Holmsjö 18.30 - 22.00
ons 03/07 Vallsjöbaden, Sävsjö 18:00 - 22:00
tor 04/07 Folkets Park, Ljungsbro 19.00 - 23.00
lör 06/07 Fågelsångs Festplats, Våxtorp 20.00 - 24.00
sön 07/07 Stallet Vassmolösa 18.00 - 22.00
tis 09/07 Festplass Lavvotunet, Dokka, Norge
ons 10/07 Festplass Lavvotunet, Dokka, Norge
tor 11/07 Polketten Liseberg, Göteborg 19:00 - 23:00
ons 17/07 Bana 1, Orrskogens Folkets Park, Malung 20.00 - 01.00
fre 26/07 Bergviksparken, Bergvik 20.00 - 24.00
lör 27/07 Bygdegården, Delsbo 19.00 - 22.30
sön 28/07 Lilltorpet, Falun 19.00 - 23.00
mån 29/07 Tidaholms Folkets Park, Tidaholm 18.00 - 21.30
ons 31/07 Stjärnsundsparken, Stjärnsund 19.00 - 23.00
Augusti
lör 17/08 Rotundan-FUB Länsdans, Mariestads Folkets Park 13.30 - 16.00
lör 17/08 Rotundan, Mariestads Folkets Park (Stora Folkparksdansen) 20.00 - 01.00
sön 18/08 Herrljunga, Folkets Park 18.00 - 21.30
ons 21/08 Eringsboda Brunn 18.00 - 22.00
sön 25/08 Dahls loge, Nordankärr Dal, Katrineholm 14.00 - 17.30
tis 27/08 Liljekonvaljeholmen, Uppsala 17.00 - 21.00
ons 28/08 M/S Birka Gotland Sthlm/Åland
tors 29/08 Gröna Lund, Stockholm 18.00 - 22.00
Våra spelningar hittat du även på danslogen.se
Klicka på loggan ovan för att komma till hemsidan.
I SAMARBETE MED: